מדור רכב

איך לבחור מערכת מולטימדיה לרכב


מערכות המולטימדיה לרכב הולכות ומשתכללות מיום ליום, המדריך הבא יסביר בפשטות איך לבחור מערכת מולטימדיה מתאימה לרכב ולדרישות שלנו.

למערכות המולטימדיה גובהה כפול מרדיו דיסק רגיל, לכן יש לוודא שיש אפשרות להתקינה ברכב לפני שקונים אותה.

מחירי המערכות מולטימדיה לרכב מתחיל ב 1200 ש"ח ויכול להגיע ל18,000 ש"ח. לכן בתור קו מנחה יש לבחור תקציב לקניית מערכת מולטימדיה ולבדוק מה יש לשוק להציע בסכום הזה. את התקציב לקניית מערכת מולטימדיה יש לתכנן עוד בשלב תכנון המערכת לרכב.

אז מה מציעות מערכות המולטימדיה היום?

צפייה בסרטים - כל מערכות המולטימדיה מציעות את האפשרות לצפות בסרטי דיוידי, במערכות המתקדמות יותר יש אפשרות גם לצפות בסרטונים מאתרי אינטרנט ברשת.

דיבורית בלוטוס - דיבורית בלוטוס היא תוספת נפוצה ברוב מערכות המולטימדיה, לפני הקניה חשוב לוודא שיש למערכת דיבורית.

כניסת יו אס בי - לכניסת היואסבי ניתן לחבר דיסק און קי שבו מוזיקה וסרטים. מערכות המולטימדיה היום תומכות בקוב הפורמטים.

חיבור למצלמה - יש הרבה אנשים שמבחינתם מצלמת רוורס היא דבר בסיסי שחייב להיות בכל רכב. למערכות מולטימדיה רבות יש אפשרות לחיבור מצלמת אינפרא.

שליטה באיפד ואיפון - מערכות המולטימדיה המתקדמות מסוגלות לשלוט במכשירים חכמים אחרים, עם חיבור המכשיר למערכת ניתן לשמוע מוזיקה ולראות סרטונים שנמצאים על המכשיר, קיימת גם אפשרות לגלישה באינטרנט ממערכת המולטימדיה.

אז אם מערכת שעולה 2000 ש"ח עושה מה שמערכת ב18,000 ש"ח, למה לקנות את היקר?

למערכת מולטימדיה יש הרבה להציע מעבר לפירוט שלמעלה, המערכות היקרות מציעות רכיבי אלקטרוניקה איכותיים יותר שמשפיעים על איכות השמיעה ועל אורך החיים של המערכת. בנוסף, למערכות מולטימדיה היקרות יש תוספות רבות בעיקר ברמת התוכנה. גם איכות הגימור של המערכות היקרות גבוהה יותר.

אז איך לבחור מערכת מולטימדיה?

הכל תלוי בצורך, יש להתחשב במפרט הטכני של המערכת ברמת הפונקציונאליות (מה שהמערכת עושה) וגם ברמה הטכנית.

במידה והחלטת להוסיף מגבר וסאב וופר- וודא שיש למערכת יציאה לשליטה בו, במידה ואתה מתכנן לחבר גם את הרמקולים הקדמיים למגבר- וודא שיש למערכת שליטה גם ברמקולים קדמיים.

מאיפה לקנות מערכת מולטימדיה?

שוק המערכות לרכב הוא מאוד תחרותי ורווי, בזכות זה אפשר למצוא מחירים מיוחדים אם הולכים למקומות הנכונים.
בנוסף לתחרות הגבוהה בשוק, כל הזמן נכנסים דגמים חדשים שמפילים את המחירים של הדגמים הקודמים.

לאחר בחירת התקציב לקניית המערכת כדאי לבדוק איזה מערכות מולקטימדיה יש במבצע אצל יבואני מערכות לרכב. בדרך כלל המערכות שבמבצע זולות יותר בלפחות 50% ממחיר המחירון.