מדור רכב

כיצד לנקות את שטיחי הרכב בצורה יעילה


הסוג של שטיחי הרצפה ברכב משתנה בהתאם לסוג הרכב. השטיחים עשויים מחומרים שונים ומגוונים, לכל סוג שטיח יש דרך ניקוי שונה.

בכל מכונית יש מגוון של אביזרי פנים הנועדו לשמור על רכבכם נקי ולמנוע בלאי כמו כיסויי הגה, כיסויי מושבים ושטיחי רצפה. שטיחי הרצפה מגנים על פנים הרכב מפני הצטברות לכלוך ובלאי יום יומי. אנו צריכים לנקות גם את שטיחי הרצפה בכדי למנוע הצטברות של אבק ולכלוך מיותר עליהם.

שטיח גומי לרכב

שטיחוני גומי מתאימים בקימורים שלהם לרצפת המכונית, עמידים יותר מאשר שטיחי רצפה מלבד וניתן לנקות אותו בקלות עם שטיפה פשוטה. שטיחים אלו מאופיינים בד"כ בכך שהם אינם סופגים לכלוך, כתמים וכו'. 

את השטיחים האלה ניתן לנקות ע"י שטיפה פשוטה בצינור מים,או ע"י קרצוף עם מברשת וסבון בכדי להוריד לכלוך אינטנסבי. חשוב לייבש את השטיחים היטב לפני החזרתם לרכב.

שטיח לבד לרכב

שטיחים אלו מגיעים בד"כ עם רכישת המכונית, הם מותאמים לשטחו הפנימי של הרכב. היסודות של שטיחים אלה עשויים בד"כ מפלסטיק והחלק העליון מלבד. החומר שממנו עשוי השטיח דוחה לכלוך ומעבר פסולת אל הרכב עצמו, אך חומרים כמו מים ובוץ עלולים להזיק לשטיח. שטיחים אלו הם הזולים ביותר ודורשים מעט יותר טיפול ותחזוקה מאשר שטיחים אחרים. 

שטיחים אלו מנקים בד"כ ע"י שאיבה בשואב אבק והשרייה במים עם מעט אבקת כביסה. כאשר משרים את השטיחים באבקת כביסה ומשפשפים לאחר ההשרייה, השטיחים יוצאים כמו חדשים. כמובן שחשוב לייבש את השטיחים היטב לפני החזרתם לרכב בכדי למנוע טחב ועובש בלבד.