מדור רכב

הכנת הרכב לטסט


מבחן הרישוי- טסט נעשה בכדי לוודא שהרכב תקין ויכול לנסוע על הכביש בביטחה. 

במכון המאשר את תקינות הרכב בודקים את מערכות התאורה, ההגה, הצירים, מצב הצמיגים, מערכת הפליטה וכיוון הגלגלים כאשר כל הדברים הללו עומדים בתקן של משרד הרישוי האוטו עובר את הטסט. כאשר אחד מהדברים הללו אינו תקין נדרש לבצע טיפול במוסך ולחזור שנית למכון הרישוי בכדי לעבור מבחן נוסף.

ולכן בכדי לחסוך כאבי ראש ולעבור את הטסט במהירות עלינו לעשות כמה בדיקות מקדימות. 

בדיקת המגבים

בדקו את מצב המגבים אם הגומי נוקשה או סדוק, או אינו מנקה את שמשת הרכב כראוי.  צריך להחליפם לפני ההגעה לטסט. רצוי להחליף את המגבים פעם בשנה העלות אינה יקרה וההחלפה מעניקה לכם ביטחון בזמן נסיעה בגשם.

בדיקת מערכת התאורה

יש לבדוק את תקינותם של פנסי האיתות, אורות החניה, אורות בלם, אורות הרוורס ואורות הערפל.  בצעו בדיקה של אורות הבלם ע"י בלימת הרכב, בידקו שאין נורה שרופה, בידקו שכל פנסי האיתות פועלים בצורה תקינה. אם כל הדברים הללו פועלים בצורה טובה הרכב שלכם מוכן לטסט מבחינת התאורה.

בדיקת הצמיגים

בדקו את מצבו הכללי של הצמיג שחיקה, סדקים ועומק החריצים, בדקו גם את הצמיג הנוסף הרזרבי באוטו מכיוון שיש מכוני רישוי שבודקים גם אותו. בידקו שלחץ האוויר בגלגלים תואם להוראות היצרן. 

בדיקת מערכת הפליטה

בדקו האם ישנם ריחות של גזים שרופים שנכנסים לרכב, עשן או רעשים מוזרים, אם כן עליכם לבדוק את מערכת הפליטה שלכם במוסך לפני הכניסה לטסט. שכן, אוטו שמערכת הפליטה שלו אינה תקינה לא יעבור את הטסט. 

בדיקת הבלמים

בידקו שמערכת הבלימה ברכב עובדת בצורה תקינה. רכב שהבלמים שלו תקינים אינו סוטה ימינה או שמאלה בעת הבלימה. רצוי לבדוק את תקינותו של בלם היד, בלם יד תקין בולם במהירות ואינו גורם לרכב לסטות לצדדים בזמן הבלימה. כמו כן, בידקו את צינורות הבלמים אם הן  סדוקות או בלויות רצוי להחליף לפני שניגשים לטסט.

בדיקת מערכת ההיגוי

תפקיד מערכת ההיגוי הוא להבטיח נסיעה יציבה ובטוחה של הרכב על פני הכביש. בידקו שאינכם מרגישים חופש רב מידי בעת סיבוב חזק של ההגה, אם מורגש חופש או נקישות בעת סיבוב זה ייתכן וישנה בעיה בציריות ורצוי להגיע לבדיקה במוסך לפני שניגשים לטסט.

הדרך הטובה ביותר להימנע מכישלון במבחן הרישוי היא לבצע את הבדיקות הללו. הבדיקות הללו נועדו בכדי לחסוך לכם זמן ובזבוז כסף מיותר .

כאשר אנו מגיעים למכון הרישוי עלינו להגיע עם רישיון הרכב והאגרה המשולמת, תעודת זהות של בעל הרכב ותעודת ביטוח בתוקף.